Jonasz Kubik

Zastępca Redaktora Naczelnego, Szef Redakcji Programowej

Standardowo człowiek w większości składa się z wody. Jednak w jego przypadku jest inaczej, bo największą część organizmu stanowi muzyka i radio, które towarzyszą mu od kiedy pamięta. Nawiązanie do anatomii nie jest tu przypadkowe, bo to student Inżynierii Biomedycznej na AGH. Jednak studia to nie wszystko, a RADIO17 to dla niego przede wszystkim furtka do realizacji pasji i zwiedzania muzycznego świata w którym nie ma granic.

Maurycy Chronowski

Prezenter

Nieznośny, uparty i marudny, ale prywatnie całkiem sympatyczny, jeśli akurat nie wydziera się na cały lokal. Stoner bez brody, miłośnik punk rocka i black metalu, choć chętnie słucha też zupełnie innych brzmień, w tym elektronicznych. Od przeludnionych festiwali woli ciasne kluby i podziemne nory, a w wolnym czasie gra na gitarze i w gry. Wiecznie głodny i wiecznie ze słuchawkami na uszach.

Sandra Cieniawska

Prezenter

Zawsze uśmiechnięta, często zabiegana, czasem spóźniona. W życiu wyznaje zasadę, że tylko geniusz potrafi zapanować nad chaosem, co widać na co dzień w jej pokoju. Straszna gaduła, mówi do ludzi, do siebie i do mikrofonu na antenie. Koncerty, festiwale i premiery płytowe są jej całym światem. Prowadzi muzycznego bloga Głowa Pełna Dźwięków. Jej znaki charakterystyczne to bujna fryzura, słuchawki na uszach i koszulka z napisem “cześć, porozmawiajmy o muzyce”

Karina Dydlińska

Prezenter

Początkująca pracoholiczka z niewyczerpanymi źródłami energii, wyznająca zasadę, że najlepszy czas na sen będzie po śmierci. Jest zwolenniczką minimalizmu i dbałości o szczegóły, dlatego jedną z ważniejszych dla niej zasad jest: mniej słów, więcej treści.  Uwielbia jesień, festiwale muzyczne, morze, statki i fizykę.

Dawid Furch

Prezenter, Dziennikarz

Od pewnego czasu znany jako człowiek z największym cholesterolem w Polsce. Jego zamówienie w McDonald`s “Przez te frytki chrupiące” obejrzało w serwisie YouTube już przeszło kilka milionów osób. DaFu możecie usłyszeć w jego singlu pt. “Bądźmy Sobą” (oczywiście w rytmach Disco Polo). W mediach od lat, w RADIO17 od kilku lat, gdzie prowadzi (pełne śmiesznych historii i anegdot) pasmo na antenie.

Maria Gajewska

Prezenter

Z duszy artystka, z wyboru inżynier, ze wzrostu hobbit. Co chwile zmienia życie o 97,62 stopnia. Słabości: cukier i kofeina. Supermoce: latanie po suficie po cukrze i kofeinie. W wolnych chwilach bulgocze miłością w języku duńskim, kupuje zupki chińskie na promocji, śpiewa, czyści swoją kolekcję kamieni i opiekuje się ptasznikami w nastoletnim buncie. Jej miłości to narwale, pająki i leniwce.

Adam Jastrzębowski

Prezenter

Kiedyś chciał być blogerem, ale nigdy nie usiadł do pisania. Chciał robić vloga, ale nigdy nie odpalił kamery. Na szczęście jednak, ku uciesze wszystkich wiernych fanek, Adam zapisał się do radia. Muzyka to głównie inspiracja, ale często używa jej jako odskoczni od świata. Lubi słuchać rapu, szczególnie upodobał sobie łódzki, ale nie gardzi też innymi gatunkami muzycznymi (podobno toleruje nawet polskie reagge). Swoją wszechstronność muzyczną podkreśla tym, że jest największym fanem zespołu muzyki rozrywkowej DaFu.

Dominik Klima

Prezenter

Większość swojego życia spędził na boisku. Można go było również spotkać w bibliotece lub przed pianinem. Z rapem na słuchawkach kroczył przez życie, cały czas bacznie obserwując rzeczywistość. W radiu ma możliwość ją skomentować. W sercu ma jeden cel - żyć według prawdy i dążyć do niej za wszelką cenę. Czasami trochę zamknięty. Dwa razy myśli, zanim nic nie powie. Globtrotter.

Kamil Kubas

Prezenter, Realizator

Inżynier elektrotechniki, który minął się z powołaniem. Z zamiłowania muzyk, wokalista. Realizuje się w wielu muzycznych projektach, stoi zawsze w pierwszym szeregu, perfekcjonista, ale nie w sprawach związanych z porządkiem, nie żyje w zgodzie z zegarkiem, trzyma wszystkie sroki za ogon i ciężko mu z czegoś zrezygnować, popołudniowa drzemka to stały element jego dnia. Zwiedził już chyba każdy muzyczny program telewizyjny. Tym razem przyszedł czas na Radio17. Na co dzień żyje muzyką, a w przyszłości chciałby z muzyki żyć.

Antoni Kuźmiński

Prezenter

Podobno radiowiec powinien być zawsze zabawny i mieć w zanadrzu nieograniczoną ilość sucharów. Przynajmniej to drugie ma opanowane do perfekcji, ale - jak we wszystkim - uważa, że może być lepiej. W kwestii muzyki kieruje się mądrością Króla Popka I: “Muzyka to tylko zabawka. Jak będę miał ochotę - zarymuje se do tanga”, ponieważ, powtarzając za Oscarem Wildem: “Powaga to jedyna ucieczka dla płytkich umysłów”. Uwielbia cytaty. Brytyjczyk, tyle że urodzony w polskiej rodzinie, na polskiej ziemi.

Tomasz Nowakowski

Prezenter

Student Akademii Górniczo-Hutniczej , przyszły inżynier, który tak naprawdę jest humanistą. Radio to dla niego spełnienie dziecięcych marzeń,  w przyszłości chciałby być lektorem i dubbingować bajki a podobno ma do tego talent. Nie oglądał SHREKA i Harrego Poterra czego się nie wstydzi, natomiast jest absolutnym fanem Władcy Pierścieni. Kocha muzykę, jedzenie, spanie i piłkę nożną, która jest nieodłączną częścią jego życia.

Rafał Patyk

Prezenter, Dziennikarz

Niepoprawny optymista. Marzyciel otwarty na zmiany i nowe doświadczenia, które są w stanie natchnąć jego nieco artystyczną duszę. Fan muzyki lat 80', alternatywy, i wszystkiego, do czego się dobrze tańczy. Perfekcjonista i bałaganiarz jednocześnie. Lubi mówić o ludziach i z ludźmi. Cierpi na niedoczas, ale nie narzeka - w wolnych chwilach gotuje, ogląda seriale i spotyka się ze znajomymi.

Dominika Pietruszka

Prezenter

Studentka elektroRADIOlogii, co nie przez przypadek sprowadziło ją do RADIO17. Za dzieciaka feministka, teraz nadrabia stracone sny o byciu księżniczką. Marzycielka, ale i twardo stąpająca po ziemi realistka. Wulkan energii, ale tylko po dużej kawie. Wiecznie w biegu, nie lubi się nudzić i stać w miejscu. Wychowana na Metallice i Iron Maiden, zna na pamięć większość hitów lat 80-tych, ale nie pogardzi  też  techno czy alternatywą. Niespełniona pisarka, kocha kuchnię i kinematografię. Panicznie boi się gołębi i małych płaczących dzieci.

Marcin Stachura

Często określany „człowiekiem-widmo” pojawia się i znika. Jego mottem jest fragment piosenki legendarnego zespołu Baciary „Żyje się raz, spróbuj więc sam…”. Kiedy się pojawia korzysta z mikrofonu ile mama w genach dała. Kiedy znika otwiera drzwi do swojego świata, w którym znajdują się łóżko, laptop, gitara i chipsy (gdyby miał wybór między Lady Gagą, a polewą czekoladową, wybrałby polewę). Zawsze chciał zacząć coś trenować. Dalej chce.

Agata Wacław

Prezenter

Pisanie o sobie w trzeciej osobie uważa za niezwykle trudne i krępujące zadanie. Powoli kończy Inżynierię Środowiska na AGH. Pracuje, śpi, je i pije. Entuzjasta złej muzyki, złego filmu, złej kuchni. Fanka życia.

Aleksandra Wróblewska

Wiecznie rozczochrana, optymistyczna i zajęta kobieta renesansu: śpiewa, montuje filmy, pilotuje wycieczki, fotografuje amatorsko i podaje schabowe jako kelnerka. Jako dziecko marzyła, aby zostać operatorem maszyny myjącej w Carrefourze, teraz jednak stanowiskiem jej marzeń jest dubbingowiec filmów animowanych. Słucha prawie każdego gatunku muzycznego z wyjątkiem metalcore’u i podobnych. Nie lubi mieć wolnego czasu, a suchary traktuje jako dodatkowy gatunek literacki. Uwielbia prowadzić samochód, nie umie prowadzić w tańcu...typowa Ola!